• Pierwsze koty za płoty

• 21.12.2022 12:11
      • Grupa uczniów z klasy 5b wzięła udział w warsztatach druku 3D
      • W piątek 16 grudnia odbyły się w formie zdalnej warsztaty druku 3D. Miało być wspólne drukowanie szopki bożonarodzeniowej, ale okazało się, że jest z tym zbyt wiele problemów. Grupka piątoklasistów, która brała udział w warsztatach, skupiła się na wykonaniu swojej pierwszej pracy w postaci breloczków. Każdy mógł wymyślić własny napis czy rysunek do umieszczenia na nim. Sporo problemów było z poprawnym zaprojektowaniem dziurki, ale jakoś i to udało się wspólnymi siłami ogarnąć :)

Efekty mogliśmy zobaczyć dopiero dziś, bo drukarka potrzebowała na stworzenie siedmiu breloków wielu godzin ;)

Najważniejsze, że już poznaliśmy użyteczne narzędzie do projektowania modeli 3D, bo niestety, ale popularny i znany nam z lekcji informatyki Paint 3D nie daje możliwości przygotowywania plików potrzebnych do wydruku na naszej szkolnej drukarce.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci