• Niezapomniany wyjazd

• Nagroda za wygraną etiudę

4 czerwca 2022 r. wybraliśmy się na spektakl „Rodzina Adamsów” do Teatru Syrena w Warszawie. Była to Nagroda Główna w konkursie etiud profilaktycznych „To nie jest bilet w jedną stronę – droga bez uzależnień” organizowanym co roku przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lidzbarku Warmińskim. Otrzymaliśmy ją za etiudę „Przykre doświadczenie”, wystawioną w LDK-u 31.03.2022 r.  Bardzo się ucieszyliśmy z takiej nagrody  i z niecierpliwością czekaliśmy na profesjonalny spektakl muzyczny, a w nim  przygody nietypowej rodzinki.

Wyjechaliśmy z Lidzbarka Warmińskiego w doskonałych humorach o godzinie 8.00 pod opieką wychowawczyni –pani I. Podoleckiej–Flont,  kierownika wycieczki – pana P. Szutowicza oraz współorganizatora – pani M. Fenkanin, a wraz z nami uczniowie z opiekunkami ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 (przygotowali na konkurs etiudy filmowe).

Część uczniów widziała stolicę po raz pierwszy, patrzyła wiec z uwagą na Stadion Narodowy czy Pałac Kultury i Nauki, na szerokie arterie i panoramę znaną z TV. W Warszawie byliśmy około 12.00.

Najpierw udaliśmy się na smakowity obiad do restauracji „Kotłownia” ( zakończony pysznym deserem lodowym 😊), po nim pospacerowaliśmy po okolicy i ruchliwych ulicach stolicy.

O 15.00 rozpoczął się musical „Rodzina Adamsów”, chwilę wcześniej przybyliśmy do Teatru Syrena, aby porozglądać się po foyer. Fabuła obejmowała historię nietypowej rodzinki ekscentryków, która mieszkała w zamczysku na bagnach. Fascynowało ją to, co groźne i upiorne, mrożące krew w żyłach.

Widowisko muzyczne zachwyciło nas. Scenografia, muzyka, wspaniały taniec (zwłaszcza tango Morticii i Gomeza), imponujące kostiumy, charakteryzacja aktorów na długo zostaną w naszej pamięci. Musical był ucztą duchową, widzowie nagrodzili aktorów owacją na stojąco.

Po spektaklu nadszedł czas na powrót i dzielenie się opiniami.  Nawet w drodze powrotnej Pan Piotr Szutowicz zadbał o nas i częstował  pysznymi bułeczkami. Pełni wrażeń wróciliśmy ok.23.00 do Lidzbarka Warmińskiego.

Warto było pisać scenariusz, szlifować tekst, robić kolejne próby. Nagroda zmotywowała nas do działania, a kolejna edycja konkursu już… na przełomie października i listopada. Oczywiście weźmiemy udział 😊. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom i sponsorom za niezapomniane wrażenia.

Uczniowie klasy 7a ze Szkoły Podstawowej nr 1

• Udział w projekcie "Profilaktyka Smyka"

• Uczniowie klas 1-3 i oddział przedszkolny włączyli się aktywnie w realizację wojewódzkiego projektu profilaktycznego "Profilaktyka Smyka". Najmłodsi otrzymali książeczki o przygodach niesfornej Poli, która poznaje zasady bezpieczeństwa w trakcie różnych przygód. Do nauczycieli natomiast trafiły materiały pomocnicze. Projekt będzie też realizowany w roku szkolnym 2022/23.

• Dzień Dziecka na sportowo

• Klasy młodsze rozpoczęły od wspólnych zabaw przy muzyce, następnie były wyścigi rzędów na wesoło - wszystkie klasy podzieliły się na 4 zespoły. Śmiechu, rywalizacji nie było końca. Następnie p. Kasia uczyła nasze pociechy tańca Belgijka - i jak na pierwsze podejście wyszło wspaniale. Po klasach młodszych salę gimnastyczną opanowały dzieci z klas starszych. Na początku dziewczęta rozegrały mecz piłki nożnej pomiędzy klasami 4 a klasami 5 - wynik rywalizacji to 3:0 dla młodszych. Podobnie sukces w rywalizacji odnieśli chłopcy z klas czwartych, którzy pokonali starszych piątków 3:1. Gratulacje za sportową uczciwą rywalizację, gdzie każdy jest zwycięzcą.

Na zakończenie Dnia Sportu do rywalizacji przystąpili chłopcy z klas 7 i 8, którzy rozegrali mecz koszykówki, trwający 4x4 min. - wynik usatysfakcjonował oba zespoły, ponieważ po zaciętej i stojącej na wysokim poziomie grze na tablicy ukazał się wynik 18:18. Gratulacje dla obu reprezentacji. W przerwach meczu koszykówki mieliśmy przyjemność obejrzeć pokazy taneczne dziewcząt z klasy 8.

Pogoda nieco pokrzyżowała plany, bo wszystkie punkty programu miały odbyć się na boiskach zewnętrznych - a tu deszcz. W związku ze skróconym programem Dnia Sportu, choć udanym, obiecujemy zorganizować pełne rozgrywki piłki nożnej i koszykówki w czerwcu na boiskach wielofunkcyjnych. Dziękujemy za dzisiejszy dzień wszystkim organizatorom, uczestnikom oraz kibicom.

• Dzień Dziecka - przedstawienie klasy 5b

• W tym roku w Dzień Dziecka w szkole urządzono Dzień Sportu. W ramach tego dnia uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą, panem Lesławem, przygotowali specjalne przedstawienie zachęcające do czynnego uprawiania sportu, a nie tylko biernego oglądania zawodów sportowych w telewizji czy na ekranie komputera.

Pamiętajmy: ruch to zdrowie! Ciało człowieka jest stworzone do ruchu :)