• AKTYWNI BŁEKITNI - Powitanie Wiosny.

• Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.

21 marca uczniowie Jedynki przywitali Wiosnę na Bulwarze nad Łyną. Nasi uczniowie mieli okazje uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach, od gier, konkursów i zabaw edukacyjnych po pokazy ratownictwa medycznego, zdobywali również wiedzę przy stoiskach edukacyjnych.

Z pewnością zapamiętamy ten dzień.

• Co dalej ósmoklasisto?

• Aby pomóc Wam w wyborze przyszłej szkoły, będziemy tu zamieszczać oferty napływające ze szkół ponadpodstawowych

Dzień Otwarty jedynego liceum mundurowego w Olsztynie odbędzie się 18 kwietnia 2024 r. o godzinie 10.00 w budynku szkoły (ul. Bydgoska 33, Olsztyn).

Atrakcje: wirtualna strzelnica, strzelnica ASG, wspinaczka wysokogórska, zajęcia z wykorzystaniem google VR, paintball, pokazy umiejętności uczniów, pierwsza pomoc, zwiedzanie szkoły i wiele innych.

• Spotkanie się z przedstawicielami Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Historyczno-Kolekcjonerskiego.

• Klasa 6a i 6b spotkała się z przedstawicielami Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Historyczno-Kolekcjonerskiego. Mieliśmy okazję wysłuchać opowieści ilustrowanej slajdami o działaniach wojennych prowadzonych w Lidzbarku Warmińskim i okolicach podczas wojny napoleońskiej oraz I i II wojny światowej. Następnie udaliśmy się do Izby Historii, gdzie podziwialiśmy zgromadzone eksponaty.

Serdecznie dziękujemy panu Romanowi Grabowskiemu, który przybył do nas z Torunia oraz panu Radosławowi Kołodziejczakowi za możliwość wzięcia udziału w tym niesamowitym przedsięwzięciu!

• TYDZIEŃ POPRAWNEJ POLSZCZYZNY

• "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają" - M.Rej.

Uczniowie z klasy 7b przeprowadzili w naszej szkole akcję pt. Tydzień poprawnej polszczyzny. Młodzież przedstawiła zagadnienia z historii języka polskiego i przypomniała zasady ortografii.

Każdy dzień poświęcony był innemu zagadnieniu: poniedziałek: trudne wyrazy, wtorek: pisownia ó, u ,środa: rz i ż, czwartek: ch, h, piątek: moja ulubiona książka. Słowa, których pisownia może sprawiać trudności zostały wyeksponowane w widocznych miejscach na szkolnych korytarzach jako filary ortografii. Zwieńczeniem przeprowadzonych działań będzie ogólnoszkolne dyktando o tytuł Mistrza ortografii.

Opieką merytoryczną otoczyły uczniów Iwona Podolecka-Flont, Beata Stankiewicz

• Aktywni Błękitni w SP1

• Klasa 4a brała udział w zajęciach edukacyjnych programu Aktywni Błękitni Tematem przewodnim warsztatów były właściwości wody oraz jej rola w przyrodzie. Uczestnicy programu przeprowadzili proces oczyszczania wody metodą filtracji oraz przygotowali „Tęczę w probówce”,wykorzystując różnice gęstości roztworów wodnych

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 1 marca obchodzony jest w naszym kraju Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Lidzbarku Warmińskim uczczono go mszą świętą i apelem poległych przy pomniku na cmentarzu komunalnym. W uroczystościach na cmentarzu wzięło udział kilka pocztów sztandarowych. Również nasza szkoła miała w tym swój udział.