• Witaj maj, piękny maj...

​​​Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia na czwartej godzinie lekcyjnej wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej aby uczcić Święto Konstytucji 3 Maja. Krótkie wprowadzenie do tematu i naświetlenie tła historycznego wykonał pan Mariusz Gryszkiewicz. Następnie uczniowie klasy 8b rozwinęli ten temat w przygotowanym przez siebie przedstawieniu. Było to spotkanie prasowe dziennikarzy z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim.

W dalszej części apelu pani dyrektor przedstawiła zwycięzców różnych konkursów, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach. Wymienieni uczniowie odebrali dyplomy i nagrody książkowe. Z najważniejszych osiągnięć warto wymienić tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego dla Natalii Wróblewskiej, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Patrycji Bukowskiej czy zwycięstwo Olka Wojciechowskiego w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

• Piłka jest okrągła jak Ziemia i się kręci!

• Międzyszkolne Rozgrywki w Koszykówkę Chłopców z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika

5 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Koszykówki z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika pod patronatem burmistrza Miasta Lidzbark Warmiński p. Jacka Wiśniowskiego.

Podczas imprezy obecni byli

Poseł na sejm RP p. Jacek Protas.

Z-ca burmistrza Miasta p. Tomasz Nykiel.

Swoją obecnością i udziałem w turnieju zaszczyciły nas reprezentacje lidzbarskich szkół podstawowych wraz z opiekunami.

Oprócz gier koszykówki chłopców systemem "każdy z każdym", w przerwach obejrzeliśmy także występy taneczne dziewcząt.

Wszystkim należą się ogromne brawa - walka, determinacja do ostatnich minut, popisy zawodników i emocje kibiców.

Uczestnicy, sędziowie, wolontariusze, służba medyczna, kibice oraz organizatorzy - spisali się na medal.

Dziękujemy sponsorom naszej imprezy:

SZKŁO Lidzbark Warmiński, Jacek Protas - Poseł na Sejm RP, Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim

Wyniki:

1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr4 w Lidzbarku Warmińskim

2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.

3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Lidzbarku Warmińskim

Najlepszym graczem (MVP) Turnieju został Max Sobczuk z SP 4

Najskuteczniejszym rzucającym został Szymon Chlewiński z SP1 z 27 punktami.

SP4 - SP3 23:6

SP1 - SP4 20:25

SP1 - SP 3 22:18

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• Szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III, IV-VI i VII-VIII odbył się 30 marca  2023 r. Wzięło w nim udział  22 uczniów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i piękne prezentacje.Serdecznie gratulujemy! I zapraszamy za rok.

Laureatami konkursu w pierwszej grupie wiekowej zostali:

1. Leon Dudek  (kl. II a) i Nikola Lipnicka (kl. II a)  - I miejsce

2. Gabriela Osowska  (kl. II a) - II miejsce

3. Jana Sułek (kl. III a) - III miejsce

Laureatami konkursu w drugiej grupie wiekowej zostali:

1. Justyna Krumin (kl. VI b) i Aleksander Wojciechowski (kl. VI b)  - I miejsce

2. Lena Bakierzyńska(kl. VI a) - II miejsce

3. Blanka Buczyńska (kl. V b) - III miejsce

Laureatami konkursu w trzeciej grupie wiekowej zostali:

1.  Amelia Sobczyk (kl. VIII b)  - I miejsce

2. Wiktoria Figas (kl. VII a) - II miejsce

Wszyscy pozostali uczestnicy naszego konkursu otrzymują wyróżnienia. Doceniamy Waszą pracę. Najlepsi przedstawiciele z wszystkich grup wiekowych (po dwie osoby) będą reprezentować szkołę w miejskim konkursie recytatorskim, który odbędzie się 18 kwietnia o godz. 9.00 w Kamienicy Amfiteatru Miejskiego w Lidzbarku Warm.

Monika Borowa, Dorota Petryk, Małgorzata Napiórkowska