• Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

• czyli mała lekcja demokracji

W środę 28 września 2022 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W budynku nr 1 wybierano Małą Radę SU z klas I-V. Członkowie komisji wyborczej najpierw przyszli się po klasach tłumacząc, jak głosować i rozdali karty do głosowania. Uczniowie mieli skreślić kwadracik tylko przy jednej wybranej osobie. Po skreśleniu kart całą klasą udawali się na drugie piętro i wrzucają karty do przygotowanej urny. Długo nie trzeba było czekać na ogłoszenie wyników wyborów. Oto one:

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Michalina Jeziorska z klasy 8b. Zastępcą przewodniczącej Miłosz Jasiński z klasy 8b. Członkami Rady będą: Wiktoria Głuchowska (kl. 8c), Lena Bakierzyńska (kl. 6a) i Szymon Szczerbik (kl. 7a).

Wyniki wyborów do Małej Rady:

Przewodniczący: Tomasz Kuźniewski z klasy 2b. Zastępca przewodniczącego Maksymilian Borkowski z klasy 4b.

Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!

• Temu, który „wstrzymał Słońce”

• W 1945 roku Szkole Podstawowej nr 1 nadano zaszczytny patronat Mikołaja Kopernika. Co prawda, dopiero w 1964 roku został on formalnie zatwierdzony przez kuratorium, a szkoła otrzymała piękny sztandar z podobizną Patrona.

Na przestrzeni lat w różnorodny sposób kultywowano tradycje Kopernikowskie. Ten rok szkolny jest dla nas szczególnie ważny, bowiem 19 lutego 2023 roku przypada 550 rocznica urodzin wielkiego astronoma. Już od pierwszych dni rozpoczęliśmy działania i mamy wielką nadzieję, że uda nam się je zrealizować. Będziemy się bawić, uczyć, podróżować i zwiedzać, a także trenować tężyznę fizyczną. Odwiedzimy nasz lidzbarski zamek, olsztyńskie Planetarium, Toruń, Frombork, krótko – miejsca związane z Kopernikiem i jego pracą. Zorganizujemy konkursy plastyczne, literackie, będziemy budować pojazdy kosmiczne, tworzyć warsztat naukowy, filmiki i prezentacje. Zaprosimy szkoły do udziału w Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku oraz do rozgrywek sportowych. Dzięki naszemu nieocenionemu astronomowi panu Jackowi Drążkowskiemu będziemy mogli obserwować tajemnicze zjawiska na niebie. Nie obędzie się oczywiście bez konkursów na wesoło – Chef Junior (zdrowe śniadanie) z udziałem samego Kopernika i znanych restauratorów, a także konkurs na przebranie – Kopernik na przestrzeni wieków. Posadzimy konwalie i tulipany – kwiaty kojarzone z astronomem. Nasza wędrówka zakończy się przemarszem ulicami miasta i wspólnym festynem.

Pomysłów mamy jeszcze wiele. Mamy nadzieję, że przy wsparciu Pana Burmistrza Jacka Wiśniowskiego, rodziców i sponsorów uda nam się osiągnąć zamierzone cele.  Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy!

Hanna Skorynko

Komitet organizacyjny pod pomnikiem Patrona: Danuta Łasek, Elżbieta Kowalska, Hanna Skorynko i Jacek Drążkowski. Fot. Mariola Adela Karpowicz

• Zbieramy Talenciaki!

• wspomagaj szkołę!

Zapewne każdy klient sklepu Lidl wie już o tej akcji. Kto nie wie, niech doczyta na stronie www.lidl.pl

Kupony można w szkole wrzucić do specjalnego pudełka lub samemu zeskanować kod QR smartfonem albo ręcznie wprowadzić kod z kuponu na stronie internetowej po wybraniu naszej szkoły z listy szkół.

Dziękujemy za udział w akcji :)

• Zaczynamy rok szkolny 2022-2023

• Uroczysty apel 1 września godz. 10.00

No to zaczęło się... Uroczysty apel odbył się na boisku wielofunkcyjnym. Pogoda okazała się łaskawa i przyświecało nam słonko, choć wg prognozy pogody mogło już padać. Deszcz na szczęście zawitał dopiero godzinkę po apelu. Nie było jednak obecnych pań dyrektorek, bo obie dopadł... covid! Uważajcie, wirusy nadal szaleją i trzeba pamiętać o zasadach, jakie były wdrażane przez ostatnie pandemiczne lata. Rolę gospodarza godnie pełniła w zastępstwie pani Ewa Wójcik, natomiast ze strony samorządu uczniowskiego jego przewodnicząca - niezawodna Wiktoria Głuchowska. Swoją obecnością i wystąpieniem zaszczycił nas pan burmistrz Jacek Wiśniowski. Najwięcej emocji zapewne mieli nowi uczniowie klas pierwszych, które troskliwą opieką otaczały ich wychowawczynie - panie Iwona Ludwińska i Jolanta Stańczak. Od jutra normalne lekcje. Powodzenia!