• I po egzaminach...

• Dziś zakończył się trzeci dzień egzaminów ósmoklasisty

Trzeciego dnia egzaminów nasi ósmoklasiści pisali testy z języka obcego. U nas wszyscy wybrali język angielski. Sądząc po minach uczniów wychodzących z sal po egzaminie, poszło im dobrze :)

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez CKE, ogólnopolskie wyniki egzaminów ósmoklasisty 2023 ze wszystkich trzech przedmiotów zostaną opublikowane w poniedziałek 3 lipca około godziny 8:30. W tym dniu uczniowie poznają również indywidualne rezultaty, w tym liczbę punktów i wynik procentowy, jaki uzyskali podczas testów kończących szkołę podstawową.

• Egzaminy czas zacząć

• Rozpoczął się egzamin ósmoklasisty, który muszą napisać wszyscy uczniowie na koniec szkoły podstawowej.

We wtorek 23 maja o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin z języka polskiego. W środę uczniowie najstarszych klas pisać będą egzamin z matematyki, a w czwartek z języka angielskiego.

Nauczyciele są dobrej myśli - wszak nasi uczniowie napisali próbne egzaminy z wydawnictwa Operon jako jedni z najlepszych w województwie! :)

• Puszka dla Azorka

• Trwa akcja zbiórki żywności i akcesoriów dla bezdomnych psów i kotów.

Jak co roku zbieramy żywność dla bezdomnych zwierząt w schronisku. Zbieramy karmy, koce, zabawki. Najbardziej potrzebna jest mokra, miękka karma dla starszych zwierząt, które mają już problemy z gryzieniem.

Akcja trwa do 9 czerwca. Po tym terminie zebrane rzeczy zostaną przekazane pani inspektor Barbarze Kułdo.

• Wizyta w szkole muzycznej

• W naszym mieście znajduje się Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia i kształci się w niej trochę uczniów naszej szkoły. 17 maja mieliśmy okazję posłuchać, jak grają.

Na początek zaprezentowały się siostry Zosia i Basia Szyszko. Starsza gra na akordeonie, a młodsza na waltorni.

Najmłodszą artystką była Tamara Horyd grająca na skrzypcach. Natomiast najdłużej grającą w tym gronie jest Ola Kozieł, która zagrała na fortepianie efektowny i jakże trudny utwór Fryderyka Chopina.

Na koniec rozrywkowy utwór zagrał nauczyciel gry na waltorni, ale do akompaniamentu poprosił osobę z sali. Nasz kolega dał radę :)

Po takich zachęcających występach zapewne kolejni uczniowie zgłoszą się do nauki w tej szkole :)

• LUBIĘ CZYTAĆ

• 27 kwietnia grupa uczniów z klasy 3, 4, 5 i 6 brała udział w bibliotecznym konkursie czytelniczym „LUBIĘ CZYTAĆ”.

Uczniowie musieli wykazać się super znajomością treści trzech książek:

1. „Mikołajek" – Jean Jacques Sempe, Rene Goscinny
            2. „Lew, czarownica i stara szafa" – Clive Staples Lewis
            3. „Czerwone krzesło" – Andrzej Maleszka

Zmagania czytelnicze wygrała najmłodsza uczestniczka konkursu – Jana Sułek.

Drugie miejsce zajęła Basia Szyszko i Alan Niedźwiecki, trzecie miejsce – Maja Obuchowska. Rozdano nagrody i dyplomy.

Wszystkim gratulujemy!