• Zabawa choinkowa kl. I – III

• Na zakończenie nauki w I półroczu, uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy choinkowej.  Były konkursy, korowody, kółeczka, „Kaczuchy” oraz wspólna Makarena. Niektóre dzieci przygotowały ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radosnych, rozbieganych przebierańców można było dostrzec dobre wróżki, piękne księżniczki, odważnych wojowników, piratów, żołnierzy, policjantów czy kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Nie zabrakło hitów z list przebojów.

Tegoroczna zabawa choinkowa już za nami…

• 1,5% dla szkoły

• Zgodnie z nowymi zasadami od tego roku każdy może przeznaczyć półtora procenta swojego podatku na cele wybranej organizacji pożytku publicznego
          • Powiatowy Konkurs Kopernikowski

• z okazji 550 rocznicy urodzin patrona szkoły

Szanowni Państwo,

w związku z nadchodzącą rocznicą 550 urodzin wielkiego astronoma i patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim mamy zaszczyt zaprosić uczniów klas IV–VIII ze szkół naszego powiatu do udziału w Powiatowym Konkursie Kopernikowskim. Honorowy Patronat wydarzenia objął Starosta Lidzbarski i Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego. Warunkiem uczestnictwa uczniów danej szkoły w Konkursie jest zgłoszenie przez dyrektora szkoły trzyosobowej reprezentacji uczniów. Regulamin konkursu, karta zgłoszenia i zgoda na przetwarzanie danych osobowych zostały rozesłane do szkół drogą mailową.

Szkoły, które jeszcze nie przysłały zgłoszenia serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

Zalecane źródła informacji i materiały dla uczestników

1. Współczesne (nie starsze niż 10 lat) książki o tematyce astronomicznej zawierające w szczególności wiedzę o Mikołaju Koperniku i Układzie Słonecznym.
            2. książka elektroniczna „Mikołaj Kopernik w pytaniach i odpowiedziach” do pobrania ze strony sp1lw.edupage.org (zakładka „Historia szkoły / Nasz patron”, na końcu strony)
            3. Strony internetowe:

Dobrze też będzie coś wiedzieć o historii naszego regionu (Warmii) :)