• Mikołajki 2022

          • 6 grudnia przemiły dzień w naszej szkole, a mianowicie Mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja.

            W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne prezenty. Organizatorem tego dnia byli uczniowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu, którzy pod kierunkiem opiekunów oraz wychowawców zatroszczyli się aby każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

          • Mikołajki II B w sali zabaw "TuLuz".

          • 6 grudnia kl. II B została zaproszona do sali zabaw "TuLuz". Dzieci wyciągały z zaczarowanego worka zabawne stroje, w które się przebierały i odgrywały scenki. Malowały ozdoby choinkowe. Bawiły się w gry interaktywne oraz jadły watę cukrową. Na zakończenie otrzymały fantastyczne prezenty w postaci przestrzennych puzzli . Zabawa była doskonała i sprawiła dzieciom dużo radości. Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią składają Pani Monice Jóźwiak podziękowanie za zaproszenie i zorganizowanie wyjątkowych mikołajek.

          • Takie czary i dziwy tylko w naszej szkole!

          • 6 grudnia spotkał się Mikołaj Kopernik ze świętym Mikołajem, obydwaj w otoczeniu swojej świty. Na rumakach przybył Patron Szkoły wraz ze swoimi siostrami i pomocnikiem, który dzielnie dzwoniąc dzwonkiem obwieszczał nowiny. Jeżdżąc od klasy do klasy z pomocą dostojnego orszaku rozdawał nagrody i słodkości. Szczęśliwy astronom w ten sposób dziękował za piękne wierszyki , życzenia i ozdobne karty, wszak dzisiaj przypadają jego imieniny.

             

             

          • Andrzejki 2022

          • Andrzejki czas wróżb, czarów i wspólnej zabawy.

            Ten dzień w naszej szkole przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, klasy naszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

          • BohaterOn dotarł do naszej szkoły po raz drugi.

          • Jesteśmy dumni, że możemy złożyć hołd tym, którzy poświęcili się, by nasza Ojczyzna mogła być wolna. Działania rozpoczęliśmy od pogadanki, potem wysłuchaliśmy słuchowiska radiowego,,Mały roznosiciel nadziei". Poznaliśmy historię pana Stanisława, który jako dziecko wziął udział w Powstaniu Warszawskim. W ramach prowadzonej akcji odwiedziliśmy cmentarz, gdzie zapaliliśmy znicze pod pomnikiem ,, Poległym, pomordowanym i zamęczonym obrońcom Ojczyzny". Zamieściliśmy podziękowania na portalu Dumni z Powstańców. Przygotowaliśmy występ ,,Pamiętamy" , na który zaprosiliśmy Dyrekcję i uczniów z naszej szkoły. Odwiedziliśmy Oranżerię Kultury, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach ,,Asiunia, Michał, Jurek i Anna - Dzienniki Dzieci z Czasów Wojny". Poznaliśmy wzruszające wspomnienia autorów, którzy w czasie wojny byli dziećmi. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób radzili sobie i co pomagało im przetrwać.

            W przyszłym roku zapraszamy Wszystkich Uczniów do wzięcia udziału w tej ogólnopolskiej kampanii. Dziękujemy panu Lesławowi za gitarowy akompaniament, co niewątpliwie uatrakcyjniło nasze przedstawienie.

            Hanna Skorynko i uczniowie klasy 6a.

          • Warsztaty w Piekarni Więziennej kl 5a i 5b

          • 25 listopada  klasy Va i Vb  odwiedziły Piekarnię Więzienną w Bartoszycach. Uczniowie pod okiem mistrza Artura Chlebka Ziemackiego upiekli bułki i chleby. W międzyczasie zwiedzili również dawny Areszt Śledczy.

          • Spotkanie z leśniczym

          • 23 listopada uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły mieli przyjemność gościć Pana Marka Sieniuc pracownika Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. Podczas spotkania poznali specyfikę pracy leśnika. Zobaczyli jak wygląda mundur wyjściowy pracownika nadleśnictwa. Wzbogacili i utrwalili wiedzę w zakresie budowy lasu. Rozpoznawali i nazywali rośliny oraz zwierzęta zamieszkujące jego cztery warstwy. Z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej wysłuchali ciekawostki o zwierzętach żyjących w polskich lasach ich zwyczajach i ochronie. Dowiedzieli się o zakresie działalności Lasów Państwowych. Mieli również okazję usłyszeć interesującą historię spotkana leśnika z dzikiem.

            Uczniowie oraz wychowawcy klas dziękują Panu Markowi Sieniuc i Nadleśnictwu Górowo Iławeckie za ciekawą lekcję przyrody.

          • Zajęcia z klockami LEGO Education MoreToMath

          • Uczniowie klasy II b rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia matematyczne pracując z klockami LEGO Education MoreToMath. Na zajęciach doskonalą zdolność rozwiązywania problemów, ćwiczą podstawowe umiejętności matematyczne, takie jak logiczne rozumowanie, wytrwałość, precyzja, modelowanie.

            Wykorzystanie klocków i pojęć wziętych z życia zachęca i motywuje uczniów, by swobodnie myśleć, pisać i mówić o matematyce. Zajęcia z LEGO Education koncentrują się na uczniach i proponują ćwiczenia edukacyjne w ramach zabawy, praktycznych zajęć, które wzmacniają motywację rozwijają kreatywność i twórcze myślenie. Uczniowie pracują indywidualnie, w parach lub grupach, szukając rozwiązania problemu lub tworząc własne, często bardzo ciekawe projekty.

            Zajęcia z klockami LEGO nie tylko rozwijają umiejętności matematyczne oraz dostarczają wiele radości, satysfakcji oraz wzmacniają poczucie własnej wartości.

          • Królowała "Katarynka"

          • W klasie V a zagościli bohaterowie lektury: mecenasowie, kataryniarze i mieszkanki ulicy Miodowej. Pomieszczenie wypełniły dźwięki instrumentów i dialogi bohaterów. Nie zabrakło dekoracji i kostiumów. To świetny pomysł na ciekawe lekcje. Zachęcamy do skorzystania z naszego pomysłu!

          • MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

          • Wyprawka Czytelnicza dla Pierwszoklasisty. Nasza szkoła otrzymała Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

            W skład wyprawki czytelniczej wchodzą:

            - "Pierwsze abecadło" - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej.

            - "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związanej z tekstami z książki.

            Pierwszoklasistom życzymy przyjemnych chwil z książką.

          • Nagroda za Wygraną i Wyróżnioną Etiudę Teatralną

          •  18 listopada grupa uczniów z kl 8b i 8c wraz z wychowawcami wybrała się na musical "Wiedźmin" do Teatru Muzycznego w Gdyni. Była to nagroda w konkursie etiud profilaktycznych "To nie jest bilet w jedną stronę". Widowisko muzyczne zachwyciło nas. Scenografia, muzyka, charakteryzacja aktorów, wspaniałe akrobacje na długo zostaną w naszej pamięci.Jako jedyni (grupa lidzbarska) zostaliśmy zaszczyceni wspólną fotografią z aktorami musicalu.

          • Sukcesy naszych uczniów.

          • Sukcesy naszych uczniów w konkursie plastycznym "Portret moich dziadków" organizowanym przez Stowarzyszenie Działaczy Pomocy Społecznej WSZYSCY RAZEM, Uniwersytet III Wieku w Lidzbarku Warmińskim i LDK.

          • ETIUDY TEATRALNE NASZYCH UCZNIÓW

          • W Lidzbarskim Domu Kultury odbył się Konkurs Profilaktyczny Etiud Teatralnych i Filmowych ,, TO NIE JEST BILET W JEDNĄ STRONĘ '' organizowanym przez MKRPA w Lidzbarku Warmińskim we współpracy z pedagogami szkolnymi oraz LDK. Uczniowie klasy VIII B w kategorii szkół podstawowych zdobyli Nagrodę Główną za etiudę pt. ,,Pomocy!!!''. Wyróznienie otrzymali również uczniowie klasy VIII C  za etiudę pt. ,,Spojrzeć prawdzie w oczy''.

            Wszyscy nagrodzeni już niebawem wyruszą na widowisko pt. ,,Wiedźmin'' do Teatru Muzycznego w Gdyni!

          • Gościliśmy Mobilne Laboratoria Przyszłości

          • Drukowanie 3D wcale nie jest trudne!

            W ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" - wyposażania szkół w nowoczesny sprzęt - nasza szkoła dostała możliwość zakupu m.in. drukarki 3D z zapasem różnokolorowych filamentów. Jednak do tej pory nie było okazji użycia jej w ramach lekcji, czy zajęć pozalekcyjnych. Zapewne to się zmieni po dzisiejszej wizycie w szkole Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Przesympatyczna pani Monika pokazywała i tłumaczyła, na czym polega technologia druku 3D. Wspomniała także o jego historii. Aż trudno uwierzyć, że pierwsza drukarka 3D powstała już w 1984 roku! Dosłownie na naszych oczach wyczarowywała kolorowe zawieszki i zakładki do książek. Pokazywała też wiele gotowych rzeczy, jakie powstały techniką druku 3D, ale ich stworzenie wymagało trochę więcej czasu. No cóż, będziemy ładować nasze projekty do druku jednego dnia, a wyniki oglądać następnego ;)

            Trudniejsze zadanie stało przed nie mniej sympatycznym panem Pawłem. Gotowy zestaw demonstracyjny, jaki miał ze sobą, pokazywał, jak można sterować zdalnie systemem podlewania kwiatów. Ba, dzięki inteligentnym czujnikom system sam wiedział, kiedy trzeba podlać który kwiatek! :) Wszyscy znacznie bardziej ożywili się, gdy rozpoczął rozmowę o tym, jak technologia mikrokontrolerów wręcz kontroluje nasze życie, a to chociażby za sprawą wszędobylskich smartfonów. Czy mamy bać się teraz tych urządzeń? Chyba nie, a najlepiej dobrze poznać je i zrozumieć, by panować nad nimi ;)

            #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Wizyta w mieście Kopernika

          • wycieczka do Piwnic i do Torunia

            Dokładnie tydzień temu grupa naszych uczniów wraz z panem Jackiem udała się w podróż do Obserwatorium Astronomicznego UMK w Piwnicach, a następnie do Torunia, gdzie zwiedzili Dom Mikołaja Kopernika oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wycieczka była realizowana przez Fundację "Lepsza Szkoła" w ramach projektu "Lekcje z astronomem". W projekcie uczestniczyli uczniowie z różnych szkół podstawowych z terenu miasta i gminy, a także ze szkoły w Krawczykach (a to już powiat Bartoszycki). Przy okazji warto wspomnieć, iż cykl 6 lekcji kończył się testem sprawdzającym przyswojoną wiedzę, a nasz uczeń Oskar Roszak zajął w nim czwarte miejsce. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że Oskar chodzi do klasy piątej i przegrał ze starszymi uczniami, którzy na dodatek brali udział w takim projekcie po raz drugi!

          • Trzecioklasiści śpiewają

          • Tak uczciła Święto Niepodległości klasa 3a

            Uczniowie klasy 3a pod pieczą pani Iwony Zajchowskiej zarejestrowali swoje wykonanie piosenki "Jest takie miejsce, taki kraj" z repertuaru Jana Pietrzaka. Posłuchajmy :)

          • Apel z okazji Święta Niepodległości

          • Z okazji Święta Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada, dzień wcześniej uczciliśmy to ważne święto państwowe uroczystym apelem na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego któtkie ale bardzo rzeczowe przedstawienie tła historycznego tego święta omówił pan Mariusz Gryszkiewicz. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć program okolicznościowy przygotowany przez klasę 8a wraz z panią Iwoną Podolecką-Flont. Rozmowę dziadka, ojca i syna dotyczącą źródeł Święta Niepodległości ilustrowały krótkie scenki, recytacje i piosenki. Całość wypadła bardzo sympatycznie. Na koniec pani dyrektor podziękowała wykonawcom jak i wszystkim uczesatnikom spotkania za godną postawę patriotyczną.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim
      • 767 26 81 (sekretariat) kom. 508 275 447 767 62 23 (dyrekcja)
      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika ul. Szkolna 2 11-100 Lidzbark Warmiński 11-100 Lidzbark Warmiński Poland
      • RSPO 23736
  • Galeria zdjęć

      brak danych