• Świąteczne życzenia

          • od pracowników

            i od uczniów :)


            Uczniowie klas siódmych na zajęciach z informatyki wykonywali animowane kartki świąteczne. Niektórzy wykonali to zadanie w postaci plików filmowych, tu podajemy linki do nich:

            film 1, film 2, film 3

             

          • Prace w Galerii w Oknie lidzbarskiego MDK-u.

          • Prace naszych uczennic, w kategorii klas 5 - 8, zakwalifikowały się do wystawy w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „SKARBY MOJEGO POWIATU” (Mój powiat w przyszłości). Prace te upiększą artystyczną witrynę - GALERIĘ W OKNIE w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim Serdecznie gratulujemy!

          • Mikołajki w klasie 8b

          • 6 grudnia, klasę 8b, odwiedził Mikołaj. Przyniósł prezenty grzecznym dzieciom oraz wychowawcy - pani Marioli Karpowicz. Wszyscy bez wyjątku na nie zasłużyli, więc radości nie było końca. Mikołaju, dziękujmy bardzo za piękny dzień. 

          • Andrzejki

          • W tym roku andrzejki w „Jedynce” również musiały przybrać inna formę. Zorganizowaliśmy je w klasach. Nauczyciele opowiedzieli o polskiej tradycji związanej z wigilią św. Katarzyny i św. Andrzeja. Uczniowie przygotowali przebrania. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najciekawsze przebranie w każdej klasie. Dyplomy otrzymali:Natalia Baraniak IA, Sadowska Marysia IB, Tamara Horyd IIA, Antek Adamek IIB, Zosia Krzywda IIIA, Maks Borkowski IIIB, Nina Balińska IVA, Ola Brzezińska IVB, Justyna Krumin VB. Gratulujemy!

          • 3 x 4 czy 6 x 8 - dla nich to pestka!

          • Przez tydzień między 22 a 26 listopada uczniowie klasy 3a liczyli zadania poświęcone tabliczce mnożenia. Suma punktów ze wszystkich sprawdzianów pozwoliła wyłonić zwycięzców - uczniów, którzy liczyli bezbłędnie. W nagrodę najlepsze dzieci otrzymały książki, a wszyscy biorący udział w zmaganiach słodką niespodziankę.

          • Kasia Kuźmowicz nagrodzona

          • Kasia Kuźmowicz, z klasy Vb, zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Słowem malowane", który zorganozowała Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

             

            fot. Oranżeria Kultury

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia mimo pandemii przyniósł nam wiele radości. Nasze pluszaki zajęły z nami miejsce w ławkach. Było sie do kogo przytulić.

          • Błękitny Dzień

          •  

            Ponad 30 lat temu światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie, uchwalając Konwencję o prawach dziecka. Jest to najważniejszy dokument dotyczący prawa dziecka. Od czasu powstania, Konwencja przyczyniła się do poprawy życia dzieci na całym świecie. Dzień rocznicy uchwalenia dokumentu 20 listopada jest co roku obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

            W naszej szkole pamiętamy o tym dniu. Symbolicznie ubieramy się na niebiesko, dekorujemy szkołę błękitnymi balonami. Nauczyciele nie tylko przypominają o prawach dzieci, ale uczą o szacunku do tego co posiadamy zwracając naszą uwagę na bardzo trudne warunki życia dzieci w wielu krajach.

            To dzień, który każe nam pamiętać, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą się takie same prawa – prawa człowieka.


             

          • Wycieczka do Olsztyna

          • IIa i IIIa odwiedzają Teatr Lalek i Planetarium

            Olsztyn to najbliższa duża metropolia i stolica naszego województwa. Nic dziwnego, że to właśnie miasto odwiedziły klasa IIa i IIIa podczas szkolnej wycieczki zorganizowanej 5 listopada. Naszym pierwszym celem był Teatr Lalek, gdzie uczniowie obejrzeli sztukę z interesującym morałem. Następnie pojechaliśmy do olsztyńskiego Planetarium. Tam, w trakcie seansu, dowiedzieliśmy się między innymi jakie gwiazdy można obserwować na niebie o określonych porach roku. Nie zabrakło również ciekawostek dotyczących kosmosu. Wizytę w Olsztynie zakończył obiad w uwielbianej przez dzieci restauracji McDonald’s.

          • Zdrowe śniadanie klasy III A

          • Soczyste pomarańcze, jabłka prosto z sadu czy dojrzałe banany. To wszystko znalazło się na stołach podczas zdrowego drugiego śniadania zorganizowanego przez klasę IIIa. Uczniowie przygotowywali kanapki, na które składały się wyłącznie zdrowe składniki - żytni chleb, sałata, rzodkiewka, ogórek i żółty ser. To wszystko w towarzystwie chrupiących marchewek. Smacznego!

          • Klasa IVa w lidzbarskim zamku.

          • 16 listopada klasa IV A odbyła ekscytującą wycieczkę do lidzbarskiego zamku. Poznaliśmy jego historię oraz jego wybitnych mieszkańców. Obejrzeliśmy ciekawe wystawy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, na przykład, że Ignacy Krasicki oprócz tulipanów i róż hodował ananasy, że baba pruska to nie żadna baba, a wojownik, że na krużganku odkryto okręgi wyryte przez samego wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Niezwykłą frajdą było wejście do wędzarni, gdzie jeszcze czuć dym sprzed kilkuset lat, a jeśli komuś dodatkowo udało się wybrudzić dłonie sadzą, zgodnie z legendą może oczekiwać szczęścia w życiu. Byliśmy również w piwnicach, które służyły jako magazyny żywności i więzienie. Oglądaliśmy komnaty, w których mieszkali biskupi. To wyjście rozbudziło w nas zainteresowanie historią, kulturą i tradycją rodzinnego miasta i nauczyło szacunku do tradycji i kultury. Za wszelkie atrakcje dziękujemy pani Gosi, która zaprosiła nas na wycieczkę.

          • Sesja nagraniowa apelu klasy 8b

          • We wtorek, tj. 9 listopada, klasa 8b nagrała "apel", czyli jego część artystyczną, który związany był ze 103 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień później gotowy film, profesjonalnie zmontowany, a wcześniej nagrany, przez Pana Leszka Wagę, uczniowie mogli obejrzeć na godzinach wychowawczych lub języku polskim i poczuć klimat zbliżającego się narodowego święta.

          • IVa w Warmiolandii

          • 2 LISTOPADA KLASA IV A WYRUSZYŁA DO WARMIOLANDII

             

                            „Warmiolandia – Miasto Dzieci” okazała się  wspaniałą frajdą dla  uczniów. Przez kilka godzin korzystaliśmy z czteropoziomowej konstrukcji do szaleństwa, wielu przeszkód, kryjówek, trampolin, zjeżdżalni, dmuchańców, mini-boiska do gier zespołowych, toru samochodowego, gier interaktywnych, a nawet Labiryntu Strachu. Szaleństwom nie było końca! Wielkiej przyjemności dostarczyły zajęcia edukacyjne z fizyki i chemii w Laboratorium – Ryzyk – Fizyk. Oczywiście nie zabrakło pizzy i innych przysmaków. Wróciliśmy wypoczęci i zadowoleni :)

          • „BohaterON dotarł do naszej szkoły”

          • Klasa IV a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim wraz z wychowawczynią włączyła się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

            Powstanie Warszawskie  było największym zrywem ruchu oporu w okupowanej przez Niemcy hitlerowskie Europie.  Do dziś jest symbolem poświęcenia, patriotyzmu. Chcemy, by  pamięć o  bohaterach była wciąż żywa!

            Działania rozpoczęto od pogadanki ilustrowanej zdjęciami małych powstańców.  Kolejnym etapem było wysłuchanie słuchowiska radiowego MAŁY ROZNOSICIEL NADZIEI”. Uczniowie poznali historię pana Stanisława, który jako dziecko wziął udział w Powstaniu Warszawskim. W zrujnowanej, płonącej Warszawie, wśród huku bomb dostarczał powstańczą pocztę. W ramach prowadzonej akcji odwiedzono cmentarz , gdzie zapalono znicze pod pomnikiem „Poległym, pomordowanym i zamęczonym obrońcom Ojczyzny 1939–1956”. Przygotowano i zaprezentowano rodzicom i uczniom przedstawienie pt.: „Pamiętamy”. Rozpoczęto już pisanie kartek do Powstańców, a w planach mamy jeszcze niespodziankę… 
                     

                                                                                                                      Hanna Skorynko

             

          • Nasza szkoła w projekcie "Szkoła pamięta"

          •  

            Nasza szkoła rozpoczęła, realizację projektu MEiN „Szkoła pamięta”, który nawiązuje do kierunków polityki oświatowej państwa. 


            W ramach tej akcji, w listopadzie, będą zrealizowane takie działania jak:

               - odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii;
              
               - przygotowanie wystawy/gazetki ściennej poświęconej lokalnemu bohaterowi lub postaci ważnej dla historii;

               - przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych;
                
               - odszukanie pamiątek rodzinnych (zdjęcia, przedmioty) przekazywanych z pokolenia na pokolenie i przygotowanie prezentacji na ich temat;
               
               - spotkanie z osobą popularyzującą historię danego regionu.

             

            MAK

          • Czym jest dżingiel, surówka i akredytacja?

          • Poznaliśmy pracę dziennikarza „od kuchni”

            W piątek 15 października w naszej szkole gościliśmy dziennikarkę Radia Gdańsk i Gazety Olsztyńskiej Dominikę Wrotek, która spotkała się z klasą IIIa. 

             

            Podczas godzinnej rozmowy z gościem można było dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca w redakcji „od kuchni”. Poznaliśmy również dziennikarski slang, dowiadując się między innymi, czym jest dżingiel, akredytacja czy tzw. surówka. Dziennikarka przeprowadziła również wywiad z jednym z uczniów, a następnie zmontowała nagrany materiał na oczach klasy. Wiemy już, że w pracy dziennikarza liczy się pomysłowość, komunikatywność oraz szybkość.

             

            Kto wie, może po tym spotkaniu ktoś z naszych wychowanków będzie chciał zostać redaktorem w przyszłości i kiedyś zobaczymy go w telewizji lub usłyszymy w radiu?

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim
      • 767 26 81 (sekretariat) kom. 508 275 447 767 62 23 (dyrekcja)
      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika ul. Szkolna 2 11-100 Lidzbark Warmiński 11-100 Lidzbark Warmiński Poland
      • RSPO 23736
  • Galeria zdjęć

      brak danych